RMAN1206FT330R
DigiKey Part Number
738-RMAN1206FT330RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMAN1206FT330RCT-ND - Cut Tape (CT)
738-RMAN1206FT330RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMAN1206FT330R
Description
RES, AIN, 1206, 330 OHM, 1%, 2.4
Detailed Description
330 Ohms ±1% 2.4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
RMAN1206FT330R Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)