RMAN1206FT200R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RMAN1206FT200R |
Description | RES, AIN, 1206, 200 OHM, 1%, 2.4 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 Ohms ±1% 2.4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RMAN1206FT200R Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±150ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm) |