RHC2512FT100K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RHC2512FT100K |
Description | RES 100K OHM 1% 2W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RHC2512FT100K Models |
Category | Features Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |