RF316-01PN1-01RP1-0152
DigiKey Part Number
612-RF316-01PN1-01RP1-0152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-01PN1-01RP1-0152
Description
COAX CBL SMA TO SMA 5.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 5.984" (152.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-01PN1-01RP1-0152 Models
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C