FJH-40-D-08.00-4 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | FJH-40-D-08.00-4-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FJH-40-D-08.00-4 |
Description | CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 8" |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.000" (203.20mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FJH-40-D-08.00-4 Models |
Category | Number of Conductors 40 |
Manufacturer Samtec Inc. | Pitch 0.020" (0.50mm) |
Series | Length 8.000" (203.20mm) |
Packaging Bulk | Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm) |