KTR10EZPJ225 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4,262
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4,000
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
WEC
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
KOA Speer Electronics, Inc.
Similar
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
2.2 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film