CDZVT2R9.1B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDZVT2R9.1B |
Description | DIODE ZENER 9.1V 100MW VMN2M |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 9.1 V 100 mW Surface Mount VMN2M (SOD-923) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDZVT2R9.1B Models |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V |
Series | Operating Temperature 150°C |
Power - Max 100 mW | Base Product Number |