RPMH24-0.5-CT
DigiKey Part Number
945-RPMH24-0.5-CT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPMH24-0.5-CT
Description
DC DC CONVERTER 24V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 24V 500mA 25.5V - 65V Input
EDA/CAD Models
RPMH24-0.5-CT Models
Category
Current - Output (Max)
500mA
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency
89%
Voltage - Input (Min)
25.5V
Size / Dimension
0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm)
Voltage - Input (Max)
65V