RPE-2.200-5004-NS2
DigiKey Part Number
2151-RPE-2.200-5004-NS2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-2.200-5004-NS2
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.2 KHZ 50MM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.969" Dia (50.00mm) 300 Ohms
Category
Type
Standard
Manufacturer
Raltron Electronics
Impedance
300 Ohms
Packaging
Tray
Capacitance @ Frequency
30000pF @ 100Hz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
2.2 kHz
Size / Dimension
1.969" Dia (50.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p