W3908B0100
DigiKey Part Number
553-W3908B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3908B0100
Description
RF ANT 1.585GHZ FLAT PATCH ADH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GPS Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
Pulse Electronics
Number of Bands
1
Series
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
0.3dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
RF Family/Standard
Navigation
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
1.585GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
1.56GHz ~ 1.61GHz