W3554E0193
DigiKey Part Number
553-W3554E0193-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3554E0193
Description
ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 193MM MMCX
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, Bluetooth, GNSS, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace MMCX Adhesive
Power - Max
5 W
Features
Cable - 193mm
Termination
MMCX
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.5GHz, 2.2GHz, 3.55GHz, 5.45GHz
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 1.6GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)