PF0465.473NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
In Stock: 6,951
Datasheet
47 µH Shielded Inductor 950 mA 140mOhm Max Nonstandard
PF0465.473NLT
DigiKey Part Number
PF0465.473NLT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0465.473NLT
Description
FIXED IND 47UH 950MA 140 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PF0465.473NLT Models
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
14MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Current - Saturation (Isat)
950mA
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)