PF0465.153NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 334
Datasheet
15 µH Shielded Inductor 1.6 A 55mOhm Max Nonstandard
PF0465.153NLT
DigiKey Part Number
PF0465.153NLT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0465.153NLT
Description
FIXED IND 15UH 1.6A 55 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PF0465.153NLT Models
DC Resistance (DCR)
55mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
24MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)