PA5003.471NLT
DigiKey Part Number
553-4081-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4081-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4081-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5003.471NLT
Description
FIXED IND 470NH 18.4A 4.13 MOHM
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 18.4 A 4.13mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA5003.471NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
26A
DC Resistance (DCR)
4.13mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)