PA4343.472NLT
DigiKey Part Number
553-3007-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3007-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3007-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4343.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 13.5A 8.4 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 13.5 A 8.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4343.472NLT Models
DC Resistance (DCR)
8.4mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
28A