PA4342.472ANLT
DigiKey Part Number
553-4018-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4018-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4018-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.472ANLT
Description
FIXED IND 4.7UH 8A 19 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 8 A 19mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.472ANLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
13A
DC Resistance (DCR)
19mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)