PA4341.822ANLT
DigiKey Part Number
553-4008-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4008-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4008-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.822ANLT
Description
FIXED IND 8.2UH 4.5A 60 MOHM SMD
Detailed Description
8.2 µH Shielded Molded Inductor 4.5 A 60mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.822ANLT Models
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6A