P1167.153NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | P1167.153NLT |
Description | FIXED IND 15UH 1.7A 66 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Wirewound Inductor 1.7 A 66mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 66mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 20MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.297" L x 0.297" W (7.54mm x 7.54mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.7A |