LP450NMO
DigiKey Part Number
553-LP450NMO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LP450NMO
Description
BLACK NMO LOW PROFILE, UNITY, 45
Power - Max
100 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
460MHz
Frequency Range
450MHz ~ 470MHz
Height (Max)
1.500" (38.10mm)