LP406NMOW
DigiKey Part Number
553-LP406NMOW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LP406NMOW
Description
WHITE NMO LOW PROFILE, UNITY, 40
Power - Max
100 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
413MHz
Frequency Range
406MHz ~ 420MHz
Height (Max)
1.500" (38.10mm)