APCF00070745471K00
DigiKey Part Number
553-APCF00070745471K00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCF00070745471K00
Description
FIXED IND 470UH 310MA 1.05 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH Shielded Inductor 310 mA 1.05Ohm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.05Ohm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
220mA