APCA00070745471M00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | APCA00070745471M00 |
Description | FIXED IND 470UH 460MA 1.44 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 460 mA 1.44Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 370mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 1.44Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |