ANT5320LL24R2455A
DigiKey Part Number
311-1547-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1547-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1547-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT5320LL24R2455A
Description
RF ANT 2.4GHZ/5GHZ CHIP SLDR SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT5320LL24R2455A Models
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-10dB
Series
Gain
2.17dBi, 3.51dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
0.045" (1.15mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5GHz
Applications
WLAN
Frequency Range
2.39GHz ~ 2.51GHz, 4.55GHz ~ 5.45GHz