PW75F-C20
DigiKey Part Number
298-10272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PW75F-C20
Description
SLIT WRAP 3/4" X 100' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Slit Wrap X 100' (30.48m) Black
Category
Material
Polyethylene (PE)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Series
Length
100' (30.48m)
Packaging
Spool
Wall Thickness
0.035" (0.89mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Type
Slit Wrap
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Type Attributes
Slit Harness
Material Flammability Rating
UL94 HB
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)
Base Product Number
Diameter - Inside, Expanded
0.810" (20.57mm)