EEF-CX0E331R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EEF-CX0E331R |
Description | CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF 2.5 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 15mOhm 2000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EEF-CX0E331R Models |
Category | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ High Frequency 5.1 A @ 100 kHz |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Type Polymer | Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) |
Capacitance 330 µF | Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Tolerance ±20% | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Rated 2.5 V | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm | Base Product Number |