CTP035B0
DigiKey Part Number
5491-CTP035B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTP035B0
Description
TOUCH SCREEN CAPACITIVE 3.5"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Touch Screen Overlay 3.5" (88.90mm) I2C
Category
Height
0.06" (1.40mm)
Manufacturer
Orient Display
Interface
I2C
Packaging
Box
Type
Capacitive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Length
3.00" (76.40mm)
Base Product Number
Width
2.49" (63.30mm)