NTTFS4C10NTWG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NTTFS4C10NTWG |
Description | MOSFET N-CH 30V 8.2A/44A 8WDFN |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 8.2A (Ta), 44A (Tc) 790mW (Ta), 23.6W (Tc) Surface Mount 8-WDFN (3.3x3.3) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.6 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Obsolete | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 993 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 790mW (Ta), 23.6W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-WDFN (3.3x3.3) |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.4mOhm @ 30A, 10V | Base Product Number |