NC7SZ05M5X
cms-digikey-product-number
NC7SZ05M5XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ05M5XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ05M5XDKR-ND - Digi-Reel®
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
NC7SZ05M5X
cms-description
IC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5
cms-standard-lead-time
15 Weeks
cms-customer-reference
cms-detailed-description
Inverter IC 1 Channel Open Drain SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
cms-eda-cad-models
NC7SZ05M5X Models
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-show-empty-attributes
cms-category
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Mfr
Current - Quiescent (Max)
2 µA
Series
Current - Output High, Low
-, 32mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.3ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C