FSV15100V | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FSV15100V |
Description | DIODE SCHOTTKY 100V 15A TO2773 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 15A Surface Mount TO-277-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FSV15100V Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 100 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package TO-277-3 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C |
Current - Average Rectified (Io) 15A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 15 A |