A99002-015
DigiKey Part Number
2262-A99002-015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A99002-015
Description
CONN D-TYPE RCPT 15POS SMD SLDR
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A99002-015 Models
Mfr
Contact Type
Signal
Packaging
Case
Termination
Solder
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
3A per Contact