A98002-021
DigiKey Part Number
2262-A98002-021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98002-021
Description
CONN D-TYPE PLUG 21POS SMD SLDR
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98002-021 Models
Mfr
Contact Type
Signal
Packaging
Case
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A per Contact