A29400-025
DigiKey Part Number
2262-A29400-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29400-025
Description
CONN D-TYPE RCPT 25POS R/A SLDR
Detailed Description
25 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29400-025 Models
Current Rating (Amps)
1A