A28400-015
DigiKey Part Number
2262-A28400-015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28400-015
Description
CONN D-TYPE PLUG 15POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28400-015 Models
Packaging
Case
Current Rating (Amps)
1A