SB3LAC-P16PFH2-920S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
SB3LAC-P16PFH2-920S
DigiKey Part Number
1907-SB3LAC-P16PFH2-920S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SB3LAC-P16PFH2-920S
Description
STRAIGHT PLUG, STY SB, SER L, SZ
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SB3LAC-P16PFH2-920S Models
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C