180-M26-213R021
180-M26-213R021
180-M26-213R021
DigiKey Part Number
180-M2621DFN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-M26-213R021
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
180-M26-213R021 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Dielectric Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C