180-M26-203L021
DigiKey Part Number
180-M2621FN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-M26-203L021
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
180-M26-203L021 Models
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C