172-015-113R021
DigiKey Part Number
37-172-015-113R021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-015-113R021
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
500V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C