MGJ3T05150505MC-R13
DigiKey Part Number
MGJ3T05150505MC-R13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ3T05150505MC-R13
Description
DC DC CONVERTER 15V -10V 3W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -10V 120mA, 120mA 4.5V - 9V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MGJ3T05150505MC-R13 Models
Category
Current - Output (Max)
120mA, 120mA
Mfr
Power (Watts)
3 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Part Status
Last Time Buy
Features
SCP, UVLO
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Outputs
2
Efficiency
80%
Voltage - Input (Min)
4.5V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
9V
Package / Case
7-SMD Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
0.91" L x 0.89" W x 0.58" H (23.0mm x 22.6mm x 14.7mm)