XRCGE30M000F3A1AR0
DigiKey Part Number
490-XRCGE30M000F3A1AR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGE30M000F3A1AR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGE30M000F3A1AR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGE30M000F3A1AR0
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
30 MHz ±30ppm Crystal 6pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGE30M000F3A1AR0 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±45ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
6pF