NXFT15WF104FEAB040
DigiKey Part Number
490-NXFT15WF104FEAB040TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NXFT15WF104FEAB040CT-ND - Cut Tape (CT)
490-NXFT15WF104FEAB040DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXFT15WF104FEAB040
Description
NTC TEMP SENSOR
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100k Bead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NXFT15WF104FEAB040 Models
Category
B25/50
4250K
Manufacturer
Murata Electronics
B25/85
4311K
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Last Time Buy
Power - Max
3 mW
Resistance in Ohms @ 25°C
100k
Length - Lead Wire
1.57" (40.00mm)
Resistance Tolerance
±1%
Mounting Type
Free Hanging
B Value Tolerance
±1%