LQW2UAS12NJ00L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW2UAS12NJ00L |
Description | FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 nH Unshielded Wirewound Inductor 1 A 90mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW2UAS12NJ00L Models |
Category | DC Resistance (DCR) 90mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 50 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 3.3GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 50 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm) |