LQW2BANR12J00L
DigiKey Part Number
490-10554-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10554-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10554-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW2BANR12J00L
Description
FIXED IND 120NH 970MA 380 MOHM
Detailed Description
120 nH Unshielded Wirewound Inductor 970 mA 380mOhm Max 0805 (2015 Metric)
EDA/CAD Models
LQW2BANR12J00L Models
Category
DC Resistance (DCR)
380mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
57 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
150 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)