LQW2BAN47NG00L
DigiKey Part Number
490-10547-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10547-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10547-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW2BAN47NG00L
Description
FIXED IND 47NH 1.25A 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.25 A 200mOhm Max 0805 (2015 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW2BAN47NG00L Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
70 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
200 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)