LQH2MCN330K02L
DigiKey Part Number
490-4049-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4049-1-ND - Cut Tape (CT)
490-4049-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQH2MCN330K02L
Description
FIXED IND 33UH 160MA 3.64 OHM
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 160 mA 3.64Ohm Max 0806 (2016 Metric)
EDA/CAD Models
LQH2MCN330K02L Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.64Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
28MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)