GJM0335C1H2R4BB01D
DigiKey Part Number
490-17165-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17165-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17165-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1H2R4BB01D
Description
CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
2.4 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0335C1H2R4BB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)