DE11XRA680KA4BP01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
68 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRA680KA4BP01F
DigiKey Part Number
490-DE11XRA680KA4BP01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA680KA4BP01F
Description
CAP CER 68PF 1.5KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRA680KA4BP01F Models
Category
Ratings
X1, Y1
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C