BLM31KN121SZ1L
DigiKey Part Number
490-16525-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16525-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16525-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM31KN121SZ1L
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 6A 9mOhm
EDA/CAD Models
BLM31KN121SZ1L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
9mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
6A