BLM15PX331SH1D
DigiKey Part Number
490-BLM15PX331SH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM15PX331SH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM15PX331SH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15PX331SH1D
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0402 1LN
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.2A 150mOhm
EDA/CAD Models
BLM15PX331SH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
1.2A