BLM15PE471SH1D
DigiKey Part Number
490-BLM15PE471SH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM15PE471SH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM15PE471SH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15PE471SH1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 750mA 350mOhm
EDA/CAD Models
BLM15PE471SH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
750mA
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)