BLM15AG601SZ1D
DigiKey Part Number
490-BLM15AG601SZ1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM15AG601SZ1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM15AG601SZ1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15AG601SZ1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 520mOhm
EDA/CAD Models
BLM15AG601SZ1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
520mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
300mA